Skip to content

bitcoin mining

3 roky ago

403 words

Trendem dnešní moderní doby se bezpochybně stala také virtuální měna neboli kryptoměna. Jednou z nich je také bitcoin.

Digitální měna není hmotná, takže jí nemůžete nosit ve své peněžence jako kovovou minci nebo papírovou bankovku. Je virtuální a nechá se s ní obchodovat pouze na internetu. Není majetkem žádného státu, banky a nepodléhá ani žádné regulaci.
dolar a bitcoin

S touto měnou můžete provádět anonymní transakce za minimální náklady za poplatky. Můžete jí používat nejen jako formu placení, ale také jako investici.

Také můžete tuto měnu začít těžit pomocí bitcoin mining.

Jedná se o výpočty, ke kterým se používají rozhraní GUI a můžete tak začít těžit. Kdysi k tomu stačily grafické karty s vysokým výkonem, dnes se k těžbě používá speciální HW.

Za celým systémem této virtuální měny stojí buď jediný člověk nebo skupina jedinců vystupující pod jménem Satoshi Nakamoto a funguje od roku 2009. Celý tento systém běží na hladkém průběhu, ověření a decentralizované síti uživatelů.

Výhodou je, že tuto měnu můžete změnit za jakoukoliv jinou. Nejčastější měnou jsou dolary a eura. Velké města mají pro tento účel dokonce automaty a u nás je najdete například v Praze, Ostravě nebo v Brně. Směnárna funguje i online způsobem.

Následně můžete nakupovat. Jakmile takovou transakci učiníte, tak projde uživatelskou sítí těžařů tzv. miners. Těm jde za tuto transakci odměna, která je především za využívání jejich HW.
nápis bitcoin

Možnosti nákupů jsou v této měně různé a můžete nakupovat nejen elektroniku, oblečení, ale také potraviny a podobně.

Tyto virtuální peníze ukládáte na elektronické peněženky. BTC je první kryptoměna a ostatní jsou prakticky její klony jako například litcoiny atd.

Výhodou je také fakt, že BTC nelze zfalšovat, jako to bývá u běžné měny a hmatatelných peněz.

Běžný uživatel nemusí pracně studovat všechny poučky a informace o BTC. Stačí si je koupit, investovat nebo používat jako platidlo.