Skip to content

Byt nebo dům, co je lepší?

3 měsíci ago

400 words

Vždycky, když se rodina rozhoduje, kam se vlastně nastěhuje nebo přestěhuje, vyvstává elementární otázka, kterou můžete vidět v nadpisu. Co je vlastně lepší? A nemusí to být jenom rozhodování o domě a bytě, ale také o městě a vesnici apod. Podstatné je zvážit všechna negativa a pozitiva.
domy města.jpg


1)      Starat se o dům x starat se o byt


Starat se o nějaké 2+1 je stokrát, ne-li tisíckrát jednodušší, než starat se o normální rodinný domek se zahradou. Kdo si myslí, že postaví a deset let do ničeho nehrábne, tak žije v pohádce. Krutá realita je taková, že byť všechno postavíte najednou a vypláznete za to několik milionů, budete i tak muset neustále udržovat celý pozemek v nějakém stavu a to dá fušku. A horší je, když se vám poté dům začne pomalu kazit a najednou to přijde. Zatímco někde v paneláku maximálně vymalujete znova, sem tam vysajete podlahu, umyjete okna a je to. A jestli je tam ještě nějaká služba nebo něco.


2)      Finance navíc


Do domku se musí neustále investovat a investovat, ať už je to palác nebo chalupa. A to každý rok vydá na pěkný rozpočtový schodek. Někdy je to samozřejmě slabší, někdy ale horší a navíc nevíte, co se stane. Kromě totiž samotného domu tam máte pravděpodobně také zahradu. A žádný pan domácí nikoho nezavolá nebo nic nedomluví, všechno si musí dělat sami. Díky bůh za elektřinu, protože alespoň nemusíte platit revizory a plynaře, pokud žijete někde na samotě, kde je maximálně ta elektřina.
garáže v domě.jpg

Ovoce ve skleni
</div>

<h3>
<br />
	3)      Pohodlí</h3>
<p>
<br />
Dům totiž nejsou jenom finance, ale hlavně ta práce a starost. Něco takového v bytě určitě mít nebudete, co byste měli v rodinném domě.<br />
<br />
 <br />
<br />
Ale pokud mermomocí chcete nějaký ten domek, protože je mnohem jednodušší pustit děti na zahradu než na frekventovanou ulici, tak je dobré podívat se alespoň po nějakém slušném vybavení <a href=https://www.floart.cz/nic-nepodcenujte a doplňcích, které vám zútulní váš nový domov.

Byt nebo dům, co je lepší?
Ohodnoťte příspěvek