Skip to content
3 roky ago

422 words

V dnešní době není krádež ničím neobvyklým. Bohužel jsou krádeže čím dál tím častější a nejhorší na tom je fakt, že postihují nevinné a slušné občany této země. Ale jsou nějaká opatření, díky kterým lze krádežím předejít?
vloupání do domu.jpg
Stejně jako nejde na první pohled většinou poznat psychopata, nejde ani poznat na první pohled zloděje. Zloději bývají většinou lidé, kteří na nás působí jako charizmatičtí, inteligentní a milí lidé, kteří nám chtějí pomoci a být pro nás oporou. Právě proto jim nalítneme a poté jsme smutní, zklamaní a bez svých věcí.
Nejhorší je, že mnoho krádeží je konáno například na důchodcích, kteří bývají hodní a důvěřiví, právě proto jsou cílovou skupinou mnoha zlodějů. No co je to za lidi, že dokáží podrazit důvěru důvěřivé babičky?
Velice rozšířené jsou také krádeže chat, chalup a letních sídel. Tyto objekty bývají většinou v zimním období opuštěny, takže jsou lehkým cílem pro zloděje. Když tato krádež proběhne, čeká na nás v letním období, kdy přijedeme na naši chatu, nemilé překvapení.
Existují také kapesní zloději, kteří nám ukradou náš majetek například v hromadné dopravě- například mobilní telefon nebo peněženku.
Ale existují i způsoby, kterými lze zabezpečit a zajistit náš majetek.
Například pojišťovny nám nabízejí pojistné produkty a události, které se dají pojistit. Mezi služby pojišťovny dokonce patří i poradenská činnost, jejímž úkolem je výběr toho nejvhodnějšího pojištění pro nás a také radám, jak předejít možné ztrátě majetku v důsledku krádeže- například bezpečnostní zámky v našem domě/ bytu.
vloupání do auta.jpg

Závěrem napíši to, že by každý člověk měl být opatrný na svůj majetek už jen protože k jeho pořízení bylo vydáno nějaké úsilí. Lidská práce je, byla i bude velice cenná a každý by si ji měl patřičně vážit- o to víc když se jedná o vaši práci.